Հինգշաբթի, 4 Դեկտեմբերի 2014
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթն Ազգային ժողովի լիագումար նիստում ՀՀ 2015 թվականի պետական բյուջեի նախագծի ներկայացման կապակցությամբ
Ազգային ժողովի հարգելի նախագահ, Հարգելի պատգամավորներ, Հայաստանի Հանրապետության 2015 թվականի պետական բյուջեի նախագծի հիմքում դրվել են Ազգային ժողովի հավանությանն արժանացած Կառավարության, ինչպես նաև՝ ՀՀ կառավարության կողմից ընդունված 2015-2017 թվականների պետական... մանրամասն »
Գործադրվում են տարադրամի շուկայի կայունացմանն ուղղված բոլոր միջոցները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը, վարչապետը տարադրամի շուկայում առկա վերջին օրերի լարվածության, փոխարժեքի տատանումների և տարադրամի շուկայի կայունացմանն ուղղված... մանրամասն »

Выступление Овика Абраамяна на пленарном заседании Национального Собрания в связи с представлением проекта государственного бюджета РА на 2015 год
Уважаемый Председатель Национального Собрания, Уважаемые депутаты, В качестве основы проекта государственного бюджета Республики Армения на 2015 год были использованы положения одобренной Национальным Собранием программы Правительства, а также принятой... подробности »
Задействуются все средства, направленные на стабилизацию валютного рынка
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Перед тем, как перейти к вопросам повестки дня, Премьер-министр для пояснения шагов Центрального банка, направленных на снижение имеющейся в последние дни... подробности »