Երեքշաբթի, 18 Նոյեմբերի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Քննարկվել և հաստատվել են... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիեն Ըրլոնգին: Վարչապետը շնորհավորել է Թիեն Ըրլոնգին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու առթիվ և հույս... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա ս.թ. նոյեմբերի 19-ին, ժամը 11:00-ին:
Վարչապետ. «Մեր դիրքորոշումները քարացած չեն, մենք պատրաստ ենք քննարկումների»
«Ոչ իշխանական քաղաքական ուժերի կողմից ներկայացված 12 կետերից շատերը նոր չեն. դրանց կառավարությունը հրապարակայնորեն անդրադարձել կամ իրականացրել է: Այդուհանդերձ, մեր դիրքորոշումները քարացած չեն, և մենք պատրաստ ենք քննարկումների: Առաջարկում եմ յուրաքանչյուր հարցի... մանրամասն »

Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг», устойчивого городского развития и программой модернизации Северного коридора.... подробности »
Премьер-министр принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Китая в Армении
Премьер-министр Овик Абраамян принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Тиена Эрлонга. Премьер-министр поздравил Тиена Эрлонга с началом дипломатической миссии в нашей стране и выразил надежду,... подробности »
Премьер-министр: «Наши позиции не окаменели, мы готовы к обсуждениям»
Многие из представленных тройкой 12 пунктов не являются новыми, правительство публично затрагивало или осуществляло их. Тем не менее, наши позиции не окаменели, и мы готовы к обсуждениям. Предлагаю по каждому вопросу назначить команду из 3-х человек от правительства и... подробности »