Ուրբաթ, 18 Ապրիլի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը խոստացվածի համաձայն ընդունել է կառուցապատումների նպատակով օտարված Բյուզանդի փողոցի բնակտարածքների բնակիչներին: Հովիկ Աբրահամյանն անհատական կարգով լսել է բոլոր բնակիչների խնդիրները: Այնուհետև հանդիպմանը ներկա կառուցապատող ընկերության... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը և ԱՄՆ դեսպանը վերահաստատել են համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամությունը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին: Վարչապետը կարևորել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շարունակական զարգացումը, բարձր գնահատել ԱՄՆ աջակցությունը մեր երկրում... մանրամասն »
ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանը Հովիկ Աբրահամյանին է փոխանցել Չինաստանի վարչապետ Լի Կեցյանի շնորհավորական ուղերձը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին: Դեսպանը շնորհավորել է Հովիկ Աբրահամյանին՝ կառավարության ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հայտնել, որ պատրաստ է սերտորեն... մանրամասն »
Վարչապետի մոտ քննարկվել է ՄՄ-ին անդամակցելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածքին Հայաստանի միանալու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ խորհրդակցություն: Ըստ ոլորտների կազմված աշխատանքային խմբերի... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանին շնորհավորական ուղեձներ են հղել Լիտվայի վարչապետը, Լիբանանի նախարարների խորհրդի նախագահն ու ԱԺ խոսնակը
Լիտվայի և Լիբանանի կառավարությունների ղեկավարները շնորհավորական ուղերձ են հղել Հովիկ Աբրահամյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Լիտվայի վարչապետ Ալգիրդաս Բուտկեվիչյուսի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգելի... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկել է ժամանակավորապես կասեցնել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքով պայմանավորված տույժերի հաշվարկը
ՀՀ կառավարության նիստից հետո վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ կայացել է խորհրդակցություն, որի արդյունքում վարչապետը հանձնարարել է շահագրգիռ պետական մարմիններին՝ սեղմ ժամկետներում նախապատրաստել օրենքի նախագիծ, որով մինչև Սահմանադրական դատարանի 2014 թվականի ապրիլի 2-ի... մանրամասն »

Пятница, 18 Апрель 2014
Премьер-министр Овик Абраамян согласно своему обещанию принял жителей жилых территорий улицы Бюзанда, отчужденных с целью застройки. Овик Абраамян в индивидуальном порядке выслушал проблемы всех жителей. Затем присутствующие на встрече представители... подробности »
Премьер-министр РА и посол США подтвердили готовность продолжать сотрудничество
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Джона Хефферна. Премьер-министр отметил важность непрерывного развития армяно-американских отношений, высоко оценил содействие США... подробности »
Посол Китая в РА передал Овику Абраамяну поздравительное послание Премьера Госсовета Китая Ли Кэцяна
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Армении Тянь Чанчуня. Посол поздравил Овика Абраамяна со вступлением в должность Главы Правительства и заявил, что готов тесно сотрудничать в деле осуществления... подробности »
У Премьер-министра обсужден ход работ, осуществляемых в направлении вступления в Таможенный союз
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание по вопросам выполнения работ, осуществляемых в направлении присоединения Армении к Таможенному союзу и Единому экономическому пространству. Руководители сформированных... подробности »
Овику Абраамяну направили поздравительные послания Премьер-министр Литвы, Председатель Совета министров и Спикер Парламента Ливана
Главы правительств Литвы и Ливана направили поздравительные послания Овику Абраамяну в связи с назначением на должность Премьер-министра Республики Армения. В послании Премьер-министра Литвы Альгирдаса Буткявичюса, в частности, говорится: «Уважаемый... подробности »
Премьер-министр Овик Абраамян предложил временно приостановить расчет штрафов, обусловленных законом «О накопительных пенсиях»
После заседания Правительства РА у Премьер-министра Овика Абраамяна состоялось совещание, в результате которого Премьер-министр поручил заинтересованным государственным органам в сжатый срок подготовить проект закона, которым будет приостановлен расчет штрафов до... подробности »