Հինգշաբթի, 13 Մարտի 2014
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է մաքսային համագործակցության հարցերով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի անդամ-նախարար Վլադիմիր Գոշինին: Վարչապետը հյուրի հետ քննարկել է Մաքսային միությանը և եվրասիական միասնական տնտեսական տարածքին ՀՀ անդամակցության... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն համոզված է, որ ՏՏ ոլորտին արտոնություն տրամադրելու օրինագիծը նոր առաջընթաց կապահովի Նոր օրենքի նախագիծը պետք է ընդունելի լինի փոքր և միջին ձեռնարկատերերի համար
ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում հավանություն է տվել «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» օրենքի նախագծին, որով կարգավորվում են ՏՏ ոլորտի պետական աջակցության հիմնական սկզբունքները և աջակցության համակարգի ձևավորման և կիրառման հետ... մանրամասն »
ԼՂՀ-ին առաջին եռամսյակում տրամադրվելիք վարկն ավելացվել է մոտ 1 մլրդ դրամով Բարեփոխվում է գանձապետական համակարգը
Կառավարության որոշմամբ մոտ 1 մլրդ դրամով ավելացվել է ս.թ. առաջին եռամսյակում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը տրամադրվող միջպետական վարկի ծրագրային գումարը՝ շուրջ 10 մլրդ դրամը, ինչպես նաև ճշգրտվել ՀՀ 2013թ. պետբյուջեի դեֆիցիտի ֆինանսավորման ներքին աղբյուրների... մանրամասն »
Ավարտին կհասցվի Երևանի Փ. Բուզանդի փողոցին հարող տարածքի քաղաքաշինական ծրագիրը Բազմաբնակարան շենքեր կկառուցվեն վթարային շենքերի բնակիչների համար
Գործադիրն իր այսօրվա նիստում Երևանի քաղաքապետարանի առաջարկով փոփոխություն է կատարել իր նախկին որոշումներից մեկում, որը վերաբերում էր Փավստոս Բուզանդի փողոցին հարող մոտ 400 քմ մակերեսով տարածքի կառուցապատմանը: «Մ.Ս.Գ. գրուպ» և «Հարմոնի ինթերնեյշընալ» ՍՊԸ-ները... մանրամասն »
Ախտորոշումը ճշտելու նպատակով հիվանդը կկարողանա արտահանել իր արյունը և դրա բաղադրամասերը Մինչև 18 տարեկան դպրոցահասակ երեխաներն անվճար կրթության իրավունք կունենան Օրենսդրական նախաձեռնությունը միտված է քաղաքացիություն չունեցող անձանց թվաքանակի կրճատմանը
ՀՀ կառավարությունն իր նիստում առաջարկել է մի շարք փոփոխություններ և լրացումներ կատարել «Մարդու արյան և դրա բաղադրամասերի դոնորության և փոխներարկումների բժշկական օգնության մասին» օրենքում: Մասնավորապես, նախատեսվում է արյան բաղադրամասերի պետական պաշարի... մանրամասն »
Հայկական ընտանիքներն այս ամառ ևս կհյուընկալեն «Արի տուն» ծրագրի սփյուռքահայ մասնակիցներին Կմեծացվեն «Քվանտ» վարժարանի հնարավորությունները Կփոխհատուցվի կանանց միջազգային օրվան նվիրված համերգային ծրագրի կազմակերպման ծախսը
Նախորդ տարի «Արի տուն» ծրագրին 8 փուլով մասնակցել է աշխարհի 34 երկրի 920 սփյուռքահայ երիտասարդ: Այս տարի ևս հայաստանյան ընտանիքներում սփյուռքահայերին հյուրընկալելուն զուգահեռ նախատեսվում է կազմակերպել «Արի տուն» երիտասարդական ճամբարը: Կառավարության... մանրամասն »
Մեծանում է փաստաթղթերի թարգմանության անհրաժեշտությունը Մաքսային միությանն անդամակցելն ավելացնում է աշխատանքի ծավալը
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Թարգմանության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը կարճ ժամանակում ստացել է փաստաթղթերի՝ հայերենից ռուսերեն թարգմանության 17 հազար 500 էջի պատվեր, ինչը կապված է Մաքսային միությանն անդամակցելու «Ճանապարհային քարտեզի» իրականացման հետ (ի լրումն... մանրամասն »

Четверг, 13 Март 2014
Премьер-министр Тигран Саркисян принял члена Коллегии (Министра) Евразийской экономической комиссии по вопросам таможенного сотрудничества Владимира Гошина. Премьер-министр обсудил вопросы, относящиеся к таможенному сотрудничеству и таможенному законодательству в... подробности »
Премьер-министр Тигран Саркисян убежден, что законопроект по предоставлению льготы сфере ИТ обеспечит новый прогресс Проект нового закона должен быть приемлем для малых и средних предпринимателей
Правительство РА на своем сегодняшнем заседании одобрило проект закона «О государственной поддержке сферы информационных технологий», которым регулируются основные принципы государственной поддержки сферы ИТ и отношения, связанные с формированием и... подробности »
Предоставляемый НКР в первом квартале кредит увеличился примерно на 1 млрд драмов Реформируется казначейская система
Решением Правительства примерно на 1 млрд драмов увеличилась составляющая 10 млрд драмов программная сумма предоставляемого в первом квартале с.г. Нагорно-Карабахской Республике межгосударственного кредита, а также уточнены программные показатели внутренних... подробности »
Будет доведена до завершения градостроительная программа территории, прилегающей к улице Ф.Бюзанда в Ереване Будут построены многоквартирные здания для жителей аварийных зданий
Правительство на своем сегодняшнем заседании по предложению мэрии Еревана внесло изменение в одно из своих прежних постановлений, которое относилось к застройке прилегающей к улице Фавстоса Бюзанда территории площадью около 400 квадратных метров. ООО «М.С.Г. груп»... подробности »
С целью уточнения диагноза больной сможет вывозить свою кровь и ее компоненты Дети школьного возраста до 18 лет будут иметь право на бесплатное образование Законодательная инициатива направлена на сокращение числа лиц, не имеющих гражданства
Правительство РА на своем заседании предложило внести ряд изменений и дополнений в закон «О донорстве и медицинской помощи переливаний крови человека и ее компонентов». В частности, планируется осуществлять хранение государственного запаса компонентов крови не... подробности »
Армянские семьи и этим летом примут участников программы «Вернись домой» из армянской диаспоры Увеличатся возможности гимназии «Квант» Будут возмещены расходы по организации концертной программы, посвященной Международному женскому дню
В прошлом году в 8 этапах программы «Вернись домой» приняли участие 920 представителей молодежи армянской диаспоры из 34 стран мира. И в этом году в семьях Армении параллельно с прибытием в гости армян диаспоры планируется организовать моложежный лагерь... подробности »
Возрастает необходимость перевода документов Вступление в Таможенный союз увеличивает объем работы
ГНКО «Центр переводов» Министерства юстиции РА получила заказ на перевод 17 тысяч 500 страниц с армянского на русский язык в короткий срок, что связано с реализацией «дорожной карты» по вступлению Армении в Таможенный союз (в дополнение к представляемым около 2... подробности »