Ուրբաթ, 5 Ապրիլի 2013
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին: Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել համատեղ իրականացվող ծրագրերին, ինչպես նաև քննարկել հայ-ամերիկյան համագործակցությամբ իրականացվելիք նոր նախագծերին առնչվող հարցեր, որոնք... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ՌԴ տնտեսական զարգացման փոխնախարարին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ տնտեսական զարգացման փոխնախարար Ալեքսեյ Լիխաչովին: Կողմերը գոհունակություն են հայտնել երկու երկրների միջև առկա առևտրատնտեսական կապերից, այդ թվում՝ առևտրատրաշրջանառության ոլորտում աճի միտումներից, և նշել, որ այն զարգացնելու... մանրամասն »
Գործարար կանանց պետական խրախուսման ավանդույթը շարունակվում է
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի շնորհավորանքի խոսքով Հայաստանի Ազգային գրադարանում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետին կից կանանց խորհրդի հանդիսավոր նիստը: «Սրտանց ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ շնորհավորել մեր սիրելի կանանց հիասքանչ տոների առթիվ: Ուրախ եմ, որ հնարավորություն ունենք... մանրամասն »
Արարատի և Մասիսի համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոննները հանձնվել են շահագործման
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Արարատ քաղաքի համալիր սոցիալական ծառայությունների տարածքային կենտրոնի բացմանը: Վարչապետը ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանի, ՀՀ Ազգային Ժողովի սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ... մանրամասն »

Пятница, 5 Апрель 2013
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Джона Хефферна. Собеседники коснулись совместно осуществляемых программ, а также обсудили вопросы, касающиеся намеченных к осуществлению при армяно-американском сотрудничестве... подробности »
Премьер-министр принял заместителя Министра экономического развития РФ
Премьер-министр Тигран Саркисян принял заместителя Министра экономического развития РФ Алексея Лихачева. Стороны выразили удовлетворение существующими между двумя странами торгово-экономическими связями, в том числе тенденциями роста в сфере торгового оборота, и... подробности »
Традиция государственного поощрения женщин-предпринимателей продолжается
Поздравительной речью Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Национальной библиотеке Армении стартовало торжественное заседание Женского совета при Премьер-министре Республики Армения. «Хочу еще раз сердечно поздравить наших любимых женщин с замечательными... подробности »
Араратский и Масисский территориальные центры комплексных социальных услуг сданы в эксплуатацию
Премьер-министр Тигран Саркисян принял участие в открытии территориального центра комплексных социальных услуг города Арарата. Премьер-министр в сопровождении Министра труда и социальных вопросов Армении Артема Асатряна, председателя постоянной комиссии... подробности »