Երկուշաբթի, 23 Հուլիսի 2012
Խոր ցավով տեղեկացա մեծանուն դերասանուհի, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Գալյա Նովենցի մահվան մասին: Գալյա Նովենցը բացառիկ հետք է թողել հայկական կինոյի և թատրոնի պատմության մեջ, իսկ նրա մարմնավորած կերպարները միշտ կմնան մեզ հետ, կապրեն մեր կողքին՝ որպես... մանրամասն »
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 6-րդ ենթակետով` Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Վախթանգ Միրումյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն... մանրամասն »

Телеграмма соболезнования Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна в связи с кончиной Гали Новенц
С глубокой болью узнал о смерти известной актрисы, народной артистки Республики Армения Гали Новенц. Галя Новенц оставила исключительный след в истории армянского кино и театра, а воплощенные ею образы всегда останутся и будут жить рядом с нами как уникальные образцы... подробности »
Руководствуясь подпунктом 6 пункта 121 порядка, установленного указом Президента Республики Армения УП-174-Н от 18 июля 2007 года, решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Вахтанг Мирумян назначен заместителем председателя Комитета государственных... подробности »