Շաբաթ, 28 Ապրիլի 2012
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի տարածաշրջանի շուկաների զարգացման գծով գլխավոր մենեջեր Վերոնիկա Պրիկրիլովային: Զրուցակիները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես,... մանրամասն »
Գործարկվել է վճարումների պետական` e-payments.am էլեկտրոնային համակարգը
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը «Նորարություն, մրցունակություն և տնտեսական աճ» թեմայով համաժողովի ընթացքում ներկայացրել է Վճարումների պետական էլեկտրոնային համակարգը, որը գործարկվել է ապրիլի 28-ին: Էլեկտրոնային կառավարման նոր գործիքը... մանրամասն »
Մենք կարող ենք գտնել այն ոլորտները, որտեղ Հայաստանը կլինի լավագույնը աշխարհում. վարչապետ
Հայաստանի ազգային մրցունակությունը կարևորագույն մարտահրավեր է և մենք պետք է գտնենք մեր երկրի հարաբերական առավելությունները՝ Հայաստանը համաշխարհային քարտեզի վրա որպես մրցունակ երկիր ներկայացնելու համար: Այս մասին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել է... մանրամասն »

Суббота, 28 Апрель 2012
Премьер-министр Тигран Саркисян принял главного менеджера по линии развития рынков региона Центральной и Восточной Европы компании «Майкрософт» Веронику Прикрылову. Собеседники обсудили вопросы, относящиеся к двустороннему сотрудничеству, в частности,... подробности »
Задействована государственная электронная система платежей e-payments.am
Руководитель Аппарата Правительства Давид Саркисян в ходе конференции на тему: «Инновации, конкурентоспособность и экономический рост» представил государственную электронную систему платежей, которая задействована 28 апреля. Новый инструмент электронного... подробности »
Мы можем найти те сферы, где Армения будет лучшей в мире: Премьер-министр
Обеспечение национальной конкурентоспособности Армении является важнейшей задачей, и мы должны найти относительные преимущества нашей страны для того, чтобы представить Армению на карте мира в качестве конкурентоспособной страны. Об этом заявил Премьер-министр... подробности »