Երկուշաբթի, 2 Ապրիլի 2012
Բուլղարիայի վարչապետ Բոյկո Բորիսովի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան: «Զվարթնոց» օդանավակայանում Բոյկո Բորիսովին դիմավորել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Բորիսովին ուղեկցում են Բուլղարիայի տրանսպորտի նախարար Իվայլո Մոսկովսկին,... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Սերգեյ Լավրովին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովին: «Մենք Ռուսաստանի հետ հարաբերություններին ցուցաբերում ենք հատուկ ուշադրություն: Ռուսաստանը հանդիսանում է մեր ռազմավարական... մանրամասն »
Երևանում կհիմնվի ուռուցքաբանական հիվանդությունների բուժման գերժամանակակից կենտրոն
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներկայությամբ ՀՀ կառավարությունում Հայաստանի Ազգային մրցունակության հիմնադրամի (ԱՄՀ) և ամերիկյան «Global Medical Solutions» ընկերության միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Այն ստորագրել են ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը և «Global Medical... մանրամասն »

Понедельник, 2 Апрель 2012
Возглавляемая Премьер-министром Болгарии Бойко Борисовым делегация с официальным визитом прибыла в Армению. В аэропорту «Звартноц» Бойко Борисова встретил Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Борисова сопровождают Министр транспорта Болгарии Ивайко... подробности »
Тигран Саркисян принял Сергея Лаврова
Премьер-министр Тигран Саркисян принял прибывшего в Армению с официальным визитом Министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова. «Отношениям с Россией мы уделяем особое внимание. Россия является нашим стратегическим партнером, и мы обязаны... подробности »
В Ереване будет основан сверхсовременный центр по лечению онкологических заболеваний
В присутствии Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве Республики Армения между Фондом национальной конкурентоспособности (ФНК) Армении и американской компанией «Global Medical Solutions» был подписан меморандум о взаимопонимании. Его подписали исполнительный... подробности »