Չորեքշաբթի, 28 Մարտի 2012
ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ, ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ պետական մրցանակների դափնեկիր Ալեքսանդր Հարությունյանի մահվան կապակցությամբ, ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով` ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ։ Հանձնաժողովի կազմում են` ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը,... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է գյուղմթերքի արտադրությամբ զբաղվող ընկերության զարգացման ծրագրերին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է «Եվրոթերմ» ընկերություն: Կառավարության ղեկավարը ծանոթացել է 1998 թ-ին հիմնադրված մրգերի, բանջարեղենի վերամշակման և բնական հյութերի, պահածոների և խտահյութերի արտադրությամբ զբաղվող ընկերության արտադրանքին ու առաջիկա ծրագրերին:... մանրամասն »
Վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Աշոտ Նավասարդյանի հիշատակին
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր, հասարակական, քաղաքական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Եռաբլուր պանթեոն: Վարչապետը ծաղիկներ է դրել Աշոտ Նավասարդյանի շիրիմին` հարգանքի տուրք մատուցելով նրա... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա մարտի 29-ին` ժամը 11.00-ին, ՀՀ Կոտայքի մարզի Արզական գյուղում:

В связи с кончиной Александра Арутюняна создана правительственная комиссия
В связи с кончиной народного артиста СССР и Арм. ССР, лауреата государственных премий СССР и Арм. ССР Александра Арутюняна создана правительственная комиссия во главе с Премьер-министром Республики Армения Тиграном Саркисяном. В состав комиссии включены: Министр... подробности »
Премьер-министр ознакомился с программами развития компании по производству сельхозпродуктов
Премьер-министр Тигран Саркисян посетил компанию «Евротерм». Глава Правительства ознакомился с продукцией и дальнейшими программами основанной в 1998 году компании, занимающейся переработкой фруктов и овощей, производством натуральных соков, консервов и... подробности »
Премьер-министр отдал дань уважения памяти Ашота Навасардяна
В связи с днем рождения учредителя Республиканской партии Армении, общественного и политического деятеля Ашота Навасардяна Премьер-министр Тигран Саркисян посетил пантеон Ераблур. Премьер-министр возложил цветы к могиле Ашота Навасардяна, отдав дань уважения его... подробности »