Երեքշաբթի, 4 Հոկտեմբերի 2011
Հայաստանի կառավարությունը լի է «ՀՄՀ-Հայաստան» ծրագիրը մեր երկրում շարունակելու համար ջանքեր գործադրելու վճռականությամբ
«Հազարամյակի մարտահրավեր-Հայաստան» ծրագրի հաջող ավարտի կապակցությամբ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր հրավիրել է ընդունելություն: Ողջունելով ներկաներին՝ վարչապետ նշել է, որ կառավարության համար չափազանց կարևոր էր 2011թ. մայիսին Հայաստան այցելած «Հազարամյակի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Լիբանանի խորհրդարանի նախագահին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Լիբանանի խորհրդարանի նախագահ Նաբիհ Բերրիին: Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ Նաբիհ Բերրիի Հայաստան կատարած այցը նոր թափ կհաղորդի երկու երկրների... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ու Փաթրիք Ֆայնը քննարկել են «ՀՄՀ-Հայաստան» ծրագրի շարունակության հեռանկարները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիայի (ՀՄԿ) ՀՄՀ ծրագրերի իրականացման հարցերով փոխնախագահ Փաթրիք Ֆայնին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Բրյուս Դոնահյուն:... մանրամասն »

Вторник, 4 Октябрь 2011
Правительство Армении полно решимости прилагать усилия для продолжения в нашей стране программы «ФВТ-Армения»
В связи с успешным завершением программы «Вызов тысячелетия-Армения» Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня организовал прием. Приветствуя присутствующих, Премьер-министр отметил, что для Правительства чрезвычайно важной была оценка посетившего в мае 2011 года... подробности »
Тигран Саркисян и Патрик Файн обсудили перспективы продолжения программы «ФВТ-Армения»
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял вице-президента корпорации «Вызов тысячелетия» (КВТ) по вопросам реализации программ ФВТ Патрика Файна. На встрече также присутствовал Временный поверенный в делах США в Республике Армения Брюс Донахью.... подробности »
Премьер-министр принял Председателя Парламента Ливана
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Правительстве принял прибывшего с официальным визитом в Армению Председателя Парламента Ливана Набиха Берри. Приветствуя гостя, Премьер-министр выразил убежденность, что визит Набиха Берри в Армению придаст новый размах... подробности »