Չորեքշաբթի, 1 Հունիսի 2011
Վարչապետը և միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչները քննարկել են Հայաստանում կարգավորիչ ոլորտի բարեփոխումները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում հանդիպել է միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ Ողջունելով ներկաներին` կառավարության ղեկավարը նշել է. «Այսօր մենք պետք է խոսենք մի կարևոր թեմայի շուրջ, որը վերաբերում է բյուրոկրատիայի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրենին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի Հարավային Կովկասի երկրների դեպարտամենտի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամին։ Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային... մանրամասն »
Վարչապետը այցելել է «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր երեխաների պաշտպանության օրվա առթիվ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի ուղեկցությամբ այցելեց «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ, որտեղ գտնվում են 17 անչափահաս դատապարտյալներ: Կառավարության ղեկավարը շրջել է քրեակատորաղական... մանրամասն »
Քննարկվել են հեռահաղորդակցության և կապի ոլորտի խնդիրները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Կապի տարածաշրջանային համագործակցության (ԿՏՀ) Կապի վարչակազմերի ղեկավարներին: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ կառավարությունում` վարչապետը նշել է. «Հաճելի է, որ մասնագիտական հարցերի քննարկման համար դուք հանդիպման վայր եք ընտրել... մանրամասն »

Премьер-министр и представители международных организаций-доноров обсудили реформы регулирующей сферы Армении
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Правительстве встретился с представителями международных организаций-доноров. Приветствуя присутствующих, глава Правительства отметил: «Сегодня мы должны поговорить об одной важной теме, которая относится к сокращению... подробности »
Среда, 1 Июнь 2011
Премьер-министр посетил уголовно-исполнительное учреждение «Абовян»
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня по случаю Дня защиты детей в сопровождении Министра юстиции Грайра Товмасяна посетил уголовно-исполнительное учреждение «Абовян», где содержатся 17 несовершеннолетних осужденных. Глава Правительства обошел... подробности »
Премьер-министр принял регионального директора Всемирного банка
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял регионального директора департамента Всемирного банка по странам Южного Кавказа региона Европы и Центральной Азии Асада Алама. В ходе встречи собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся сотрудничества между... подробности »
Обсуждены вопросы сферы телекоммуникаций и связи
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял руководителей администраций связи Регионального содружества в области связи (РСС). Приветствуя гостей в Правительстве Республики Армения, Премьер-министр отметил: «Приятно, что в качестве места встречи для... подробности »