Չորեքշաբթի, 16 Մարտի 2011
«Եվրոպական Խորհրդարանը կարևորում Է Հայաստանի հաստատակամությունը բարեփոխումների, թափանցիկությունը, ժողովրդավարությունը, դատաիրավական համակարգերը, մարդու իրավունքները բարելավելու հարցերում». այս մասին այսօր Բրյուսելում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Եվրոպական... մանրամասն »
Կայացել է Հայաստանի և Բելգիայի վարչապետերի հանդիպումը
Բրյուսելում ՀՀ վարչապետի եռօրյա աշխատանքային այցի շրջանակներում այսօր կայացել է երկու երկրների` Հայաստանի Հանրապետության և Բելգիայի Թագավորության վարչապետերի` Տիգրան Սարգսյանի և Իվ Լեթերմի հանդիպումը։ Հանդիման ընթացքում հիմնականում քննարկվել են երկկողմ... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «ԵՄ-ի աջակցությամբ կարողանանք նոր թափ հաղորդել մեր բարեփոխումներին»
Բելգիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի երկրորդ օրը ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Բելգիայի Սենատի նախագահ Փիթերս Դանիի հետ։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են հայ-բելգիական երկկողմ կապերի հետագա ակտիվացման հնարավորությունները, գործակցության... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «Համոզված ենք, որ 2011թ. կկարողանանք բոլոր ոլորտներում արձանագրել հաջողություն»
Եվրահանձնաժողովի նախագահ Բարոզոյի հետ ունեցած բանակցությունները շատ ջերմ է գնահատել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը` երկկողմ հանդիպումից հետո ունեցած համատեղ ասուլիսի ժամանակ: «Առաջին հերթին ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ջերմ ընդունելության համար: Մենք... մանրամասն »
Մ. Բարոզո. «Մենք ողջունում ենք Հայաստանի ջանքերը»
Մենք ողջունում ենք Հայաստանի ջանքերը, որոնք ուղղված են առևտուրն ավելի եռանդուն դարձնելուն, ինչպես նաև կառուցվածքային և վարչական կարողությունների ուժեղացմանը։ Նման հայտարարությամբ մարտի 15-ին հանդես է եկել ԵՀ նախագահ Ժոզե Մանուել Բարոզոն` ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի... մանրամասն »

Состоялась встреча Премьер-министра Республики Армения с Председателем Европейского Парламента
«Европейский Парламент придает важное значение решительности Армении в вопросах проведения реформ, повышения прозрачности, совершенствования демократии, судебно-правовой системы, сферы прав человека», - отметил Председатель Европейского Парламента Ежи Бузек во... подробности »
Состоялась встреча премьер-министров Армении и Бельгии
В рамках трехдневного рабочего визита Премьер-министра Республики Армения в Бельгию сегодня в Брюсселе состоялась встреча Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна и Премьер-министра Королевства Бельгия Ива Летерма. В ходе встречи в основном были... подробности »
Тигран Саркисян: «Мы убеждены, что в 2011 году сумеем достичь успеха во всех сферах»
Во время совместной пресс-конференции, состоявшейся после двусторонней встречи с Жозе Мануэлем Баррозу, Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян очень тепло оценил прошедшие переговоры с Председателем Еврокомиссии: «В первую очередь хочу поблагодарить... подробности »
Тигран Саркисян: «При содействии ЕС мы сумеем придать нашим реформам новый размах»
На второй день рабочего визита в Королевство Бельгия Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян встретился с Председателем Сената Бельгии Питерсом Дани. Во время встречи были обсуждены возможности дальнейшей активизации армяно-бельгийских двусторонних... подробности »
М. Баррозу: «Мы приветствуем усилия Армении»
«Мы приветствуем усилия Армении, которые направлены на активизацию торговли, а также усиление структурных и административных возможностей», - с таким заявлением 15 марта выступил Председатель Европейской Комиссии Жозе Мануэль Баррозу во время совместной... подробности »