Չորեքշաբթի, 8 Դեկտեմբերի 2010
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ներկա էր Գեղագիտության ազգային կենտրոնում բացված Տիգրան Մեծի ծննդյան 2150-ամյակին նվիրված մանկական նկարների ցուցահանդեսի բացմանը: Ցուցահանդեսին ներկա էին նաև Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Տ. Նավասարդ արքեպիսկոպոս... մանրամասն »
«Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 2004թ. մարտի 3-ի N 333-Ն որոշմամբ հաստատված «ՀՀ պետական կառավարման մարմիններում լրագրողների հավատարմագրման օրինակելի կարգի» պահանջներին համապատասխան, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի... մանրամասն »
Քննարկվել են Անկախության 20-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումները
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Անկախության տոնին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստման և կազմակերպման մշտական հիմունքներով գործող պետական հանձնաժողովի առաջին նիստը, որը վարել է վարչապետ, հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: Նիստում քննարկվել է Հայաստանի... մանրամասն »
Մեկնարկել է «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի հիմնական փուլը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր մասնակցել է «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի հիմնական փուլի մեկնարկի ազդարարմանը նվիրված միջոցառմանը, որի ժամանակ ամփոփվել են ծրագրի փորձնական փուլի արդյունքները: «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի նպատակն է` խթանել... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա վաղը` դեկտեմբերի 9-ին, ժամը 10։00-ին։
ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը և Տնտեսական բարեփոխումների վերլուծական-տեղեկատվական կենտրոնը ս.թ. դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 12.00-ին, ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում հրավիրում են մամուլի ասուլիս հետևյալ թեմայով.... մանրամասն »

Среда, 8 Декабрь 2010
Глава Правительства принял участие в открытии выставки детских рисунков, посвященной 2150-летию Тиграна Великого
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня посетил открывшуюся в Национальном центре эстетики выставку детских рисунков, посвященную 2150-летию Тиграна Великого. На выставке также присутствовали Патриарший Наместник Араратской Патриаршей епархии Армянской Апостольской... подробности »
Обсуждены юбилейные мероприятия, посвященные 20-летию Независимости
Сегодня в Правительстве состоялось первое заседание действующей на постоянной основе государственной комиссии по подготовке и организации мероприятий, посвященных Дню Независимости, которое вел Премьер-министр, председатель комиссии Тигран Саркисян. На заседании... подробности »
Стартовал основной этап программы «Компьютер для всех»
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял участие в мероприятии, посвященном объявлению старта основного этапа программы «Компьютер для всех», во время которого были подведены итоги экспериментального этапа программы. Целью программы «Компьютер для... подробности »