Չորեքշաբթի, 29 Սեպտեմբերի 2010
Կառավարության համագործակցությունը «Ֆերմերների ազգային միավորման» հետ նպաստում է գյուղատնտեսական քաղաքականության արդյունավետության բարձրացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ֆերմերների ազգային միավորման» (ՖԱՄ) խորհրդի անդամներին խորհրդի նորընտիր նախագահ Ռոզա Ծառուկյանի գլխավորությամբ։ Շնորհավորելով խորհրդի նորակազմ ղեկավարությանը և կարևորելով խորհրդի վաղաժամ կյանքից հեռացած նախագահի... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը ներկա է գտնվել Խարբերդի մասնագիտացված մանկատան նոր մասնաշենքի բացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր մասնակցել է Խարբերդի մասնագիտացված մանկատան նոր մասնաշենքի բացմանը, որը կառուցվել է մանկատան չափահաս սաների խնդիրները լուծելու նպատակով։ Ընդհանուր առմամբ նոր մասնաշենքի` 2007թ. մեկնարկած շինարարական աշխատանքների համար պետական բյուջեից... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է ԱՊՀ բարձրագույն վերահսկիչ մարմինների ղեկավարների խորհրդի 10-րդ նստաշրջանին
Այսօր Երևանում մեկնարկել է ԱՊՀ բարձրագույն վերահսկիչ մարմինների ղեկավարների խորհրդի 10-րդ նստաշրջանը, որին մասնակցում են ավելի քան մեկ տասնյակ երկրների վերահսկիչ մարմինների ներկայացուցիչներ, Վրաստանի, Մերձբալթյան երեք երկրների` Լիտվայի, Լատվիայի և Էստոնիայի վերասհկիչ... մանրամասն »
Կայացել է ՀՀ ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ազգային խորհրդի անդրանիկ նիստը
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ազգային խորհրդի առաջին նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Ողջունելով ներկաներին` վարչապետը նշել է. «Մենք ձեզ հետ միասին ստեղծել... մանրամասն »

Среда, 29 Сентябрь 2010
Сотрудничество Правительства с Национальным объединением фермеров способствует повышению эффективности сельскохозяйственной политики
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял членов Национального объединения фермеров (НОФ) во главе с новоизбранным председателем Совета Розой Царукян. Поздравив новоизбранное руководство Совета и подчеркнув важность продолжения дела преждевременно ушедшего... подробности »
Тигран Саркисян присутствовал на открытии нового корпуса специализированного детского дома в Харберде
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял участие в открытии нового корпуса специализированного детского дома в Харберде, который построен для решения проблем совершеннолетних воспитанников детдома. На строительство нового корпуса, которое началось в 2007 году, в... подробности »
Премьер-министр принял участие в 10-й сессии Совета руководителей высших контрольных органов стран СНГ
Сегодня в Ереване стартовала 10-я сессия Совета руководителей высших контрольных органов стран СНГ, в которой принимают участие представители контрольных палат более десятка стран, в том числе руководители контрольных органов Грузии, стран Балтии: Латвии, Литвы,... подробности »
Состоялось первое заседание Национального совета по безопасности дорожного движения РА
Сегодня в Правительстве состоялось первое заседание Национального Совета по безопасности дорожного движения Республики Армения, которое вел председатель Совета, Премьер-министр Тигран Саркисян. Приветствуя присутствующих, Премьер-министр отметил: «Мы вместе с... подробности »