Համաշխարհային բանկի պատվիրակության հետ հանդիպմանը կարևորվել է հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացումը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը Հարավային Կովկասի առաջատար տնտեսագետ Պեդրո Ռոդրիգեսի գլխավորությամբ։ Հանդիպմանը ներկա էր Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմենե Վարուդակիսը։ Կողմերը քննարկել են... մանրամասն »
Բարելավվում են բիզնեսի զարգացման պայմանները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Խրախուսվում են ներդրումային ծրագրերը ՀՀ կառավարությունը ուժը կորցրած է ճանաչել նախկինում ընդունած իր երկու որոշումները։ Դրանով հնարավոր է դարձել կազմակերպություններին,... մանրամասն »

На встрече c делегацией Всемирного банка была отмечена важность развития сферы рудносырьевой промышленности
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию Всемирного банка во главе с ведущим специалистом по Южному Кавказу Педро Родригесом. На встрече присутствовал руководитель Ереванского офиса Всемирного банка Аристомене Варудакис. Стороны обсудили текущие... подробности »
Улучшаются условия развития бизнеса
Сегодня состоялось заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Правительство РА признало утратившими силу два своих ранее принятых постановления. Благодаря этому стало возможным предоставление учетных номеров налогоплательщика... подробности »