Շաբաթ, 10 Ապրիլի 2010
ՀՀ կառավարական պատվիրակության այցի առաջին օրվա ավարտին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը։ Հանդիպմանը քննարկվել է Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության համագործակցությանը վերաբերող... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական հեռագիրը Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Լեհաստանի Հանրապետության իր գործընկերոջը` վարչապետ Դոնալդ Տուսկին։ Հեռագրում ասված է. «Մեծարգո պարոն վարչապետ, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ... մանրամասն »
Ավանդույթ դարձած համատեղ նիստերը նպաստում են տարբեր խնդիրների լուծմանը
Մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակության եռօրյա այցը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն։ Այցի առաջին օրը վարչապետն այցելել է Ստեփանակերտի Ա. Սախարովի անվան թիվ 8 ավագ դպրոց, որտեղ այսօր բացվել է անհրաժեշտ... մանրամասն »

Сотрудничество правительств Армении и Арцаха продолжает расширяться
В конце первого дня визита правительственной делегации РА возглавляемую Премьер-министром Тиграном Саркисяном делегацию принял Президент Арцахской Республики Бако Саакян. На встрече был обсужден широкий круг вопросов, относящихся к сотрудничеству Армении и... подробности »
Телеграмма соболезнования Тиграна Саркисяна Премьер-министру Польши Дональду Туску
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня направил телеграмму соболезнования своему коллеге – Премьер-министру Республики Польша Дональду Туску. В телеграмме говорится: «Глубокоуважаемый господин Премьер-министр, От имени Правительства Республики Армения и... подробности »
Ставшие традицией совместные заседания способствуют решению различных проблем
Начался трехдневный визит возглавляемой Премьер-министром Республики Армения Тиграном Саркисяном правительственной делегации в Нагорно-Карабахскую Республику. В первый день визита Премьер-министр посетил старшую школу №8 имени Сахарова в городе Степанакерте, в... подробности »