Երկուշաբթի, 7 Դեկտեմբերի 2009
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտաքին գործերի պետնախարար Անվար Մուհամեդ Գարգաշին և նրա ղեկավարած պատվիրակությանը։ Ողջունելով հյուրերին, ՀՀ կառավարության ղեկավարը կարևորել է Էմիրությունների հետ բազմաբնույթ... մանրամասն »
Ցավակցություն Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետին և ռուս ժողովրդին
Ռուսաստանի Դաշնության Պերմ քաղաքում կատարված ողբերգության կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինին։ Հեռագրում մասնավորապես ասված է. «Հայաստանի կառավարության և հայ ժողովրդի անունից անկեղծ... մանրամասն »
Հարգանքի տուրք 1988 թ. երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել է 1988 թվականի երկրաշարժից տուժած շրջաններ` հարգանքի տուրք մատուցելու երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին։ Սպիտակ քաղաքի Սբ. Հարություն եկեղեցում վարչապետը մասնակցել է երկրաշարժի զոհերի հիշատակին տրվող սուրբ և անմար պատարագին։... մանրամասն »

Понедельник, 7 Декабрь 2009
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял Госминистра иностранных дел Объединенных Арабских Эмиратов Анвара Мухаммеда Гаргаша и возглавляемую им делегацию. Приветствуя гостей, глава Правительства РА отметил важность укрепления и углубления многообразных... подробности »
Соболезнования Председателю Правительства Российской Федерации и народу России
В связи с трагедией, произошедшей в российском городе Перми, Премьер-министр РА Тигран Саркисян направил телеграмму соболезнования Председателю Правительства РФ Владимиру Путину. В телеграмме, в частности, говорится: «От имени Правительства Армении и армянского... подробности »
Дань уважения памяти невинных жертв землетрясения 1988 года
Премьер-министр РА Тигран Саркисян отбыл в пострадавшие от землетрясения 1988 года районы, чтобы воздать дать уважения памяти невинных жертв землетрясения. В церкви Сурб Арутюн города Спитака Премьер-министр принял участие в святой литургии в память о жертвах... подробности »