ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության մի խումբ գործարարների, ովքեր Հայաստանում են գտնվում հայ-բելառուսական առևտրատնտեսական կապերի խորացման և համագործակցության ընդլայնման նպատակով։ Հանդիպման սկզբում, ողջունելով հյուրերին, ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամին։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմենե Վարուդակիսը։ Կողմերը քննարկել են Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ու ԱՊՀ երկրների տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Սթիվեն Ալլենին։ Հանդիպման ընթացքում ՀՀ վարչապետն իր գոհունակությունն է հայտնել հիմնադրամի գործունեության... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր մասնակցել է «Համաշխարհային ճգնաժամի ազդեցութունը Հայաստանի վրա. կարճաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարներ» խորագրով եռօրյա միջազգային համաժողովի բացմանը։ Համաժողովը կազմակերպել է «Հայկական միջազգային տնտեսական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է քաղաքական գործիչ, «ԱԻՄ» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանին։ Հայաստանի երրորդ հանրապետության կայացման գործում ներդրած մեծ ավանդի և ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ Պարույր Հայրիկյանը ՀՀ վարչապետի կողմից... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Երևանում, Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի կեցավայրում հանդիպում է ունեցել և նախաճաշել է նախագահ Դեմետրիս Խրիստոֆիասի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացման և տարբեր... մանրամասն »

Вторник, 7 Июль 2009
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял группу бизнесменов из Республики Беларусь, которые находятся в Армении с целью углубления армяно-белорусских торгово-экономических связей и расширения сотрудничества. В начале встречи, приветствуя гостей,... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Асада Алама. Во встрече участвовал руководитель Армянского офиса Всемирного банка Аристомене Варудакис. Стороны обсудили вопросы, относящиеся к процедурам... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял руководителя регионального офиса Детского фонда ООН по Центральной, Восточной Европе и странам СНГ Стивена Аллена. В ходе встречи Премьер-министр РА выразил свое удовлетворение деятельностью фонда, приветствовал... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял участие в открытии трехдневного международного форума под названием «Воздействие мирового кризиса на Армению: краткосрочные и долгосрочные перспективы». Форум организован организацией «Группа армянских... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял политического деятеля, председателя партии «ОНС» Паруйра Айрикяна. За большой вклад в дело становления Третьей Республики Армения и в связи с 60-летием со дня рождения Премьер-министр РА наградил Паруйра Айрикяна... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня в Ереване, в резиденции Президента Республики Кипр имел встречу и позавтракал с Президентом Деметрисом Христофиасом. В ходе встречи были обсуждены вопросы, относящиеся к развитию отношений двух дружественных стран и... подробности »