Հինգշաբթի, 23 Ապրիլի 2009
Սիրելի հայրենակիցներ, Ապրիլի 24-ը համայն հայության համար կրկնակի խորհուրդ ունի։ Ամեն տարի այս օրը մենք ոչ միայն խոնարhվում ենք Հայոց ցեղասպանության բյուրավոր անմեղ զոհերի հիշատակի առջև, այլև դասեր քաղելով մեր պատմության մեջ անջնջելի հետք թողած իրողություններից, մեր... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Կառավարությունը հավանություն է տվել «ՀՀ 2008թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծին, որը սահմանված կարգով կներկայացվի ՀՀ ԱԺ։... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը։ Հանձնաժողովը քննարկել է 5 բարեգործական ծրագիր։ Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են` «Հայաստան»... մանրամասն »

Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 5 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »
Послание Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна в связи с Днем памяти жертв Геноцида армян
Дорогие соотечественники, 24 апреля для всего армянства имеет двойной смысл. Каждый год в этот день мы не только склоняем головы перед памятью бесчисленных невинных жертв Геноцида армян, но и, извлекая уроки из событий, оставивших в нашей истории неизгладимый след,... подробности »