Շաբաթ, 6 Դեկտեմբերի 2008
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ Սվերդլովսկի նահանգապետ Էդուարդ Ռոսսելին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստանում է գտնվում 1988թ. ՀՀ-ում տեղի ունեցած երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Կառավարության... մանրամասն »
Ականավոր գիտնական, աշխարհի մի շարք ակադեմիաների և միջազգային ընկերությունների անդամ, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Պարիս Հերունու մահվան կապակցությամբ ստեղծված կառավարական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Պարիս Հերունու քաղաքացիական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ, ականավոր գիտնական, մի շարք ակադեմիաների և միջազգային ընկերությունների անդամ, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Պարիս Հերունու մահվան կապակցությամբ ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով` ՀՀ էկոնոմիկայի... մանրամասն »
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնեց Մոսկվա՝ իր պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկելու երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության արդյունքներն ու հեռանկարները: Կառավարությունների ղեկավարներն առանձնազրույց ունեցան ՌԴ... մանրամասն »

Суббота, 6 Декабрь 2008
Правительственная комиссия, созданная в связи с кончиной выдающегося ученого, члена ряда академий и международных обществ, академика НАН РА, доктора технических наук, профессора Париса Геруни извещает, что гражданская панихида по Парису Геруни состоится 8 декабря, с 18:00,... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял губернатора Свердловской области РФ Эдуарда Росселя и возглавляемую им делегацию, которая находится в РА с целью участия в мероприятиях, посвященных 20-летию со дня землетрясения 1988 года в Армении. Глава Правительства... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна в связи с кончиной выдающегося ученого, члена ряда академий и международных обществ, академика НАН РА, доктора технических наук, профессора Париса Геруни создана правительственная комиссия во главе с Министром экономики... подробности »
5 декабря Премьер-министр РА Тигран Саркисян с рабочим визитом находился в Москве с целью обсуждения со своим коллегой Владимиром Путиным результатов и перспектив экономического сотрудничества между двумя странами. Состоялась беседа глав правительств с глазу на глаз в... подробности »