Ուրբաթ, 24 Հոկտեմբերի 2008
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Խորհուրդը քննարկել է ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման 2008-2012թթ. միջոցառումների ծրագրի (ՀՌԻՄԾ) նախագծի 2-րդ... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել էլեկտրոնային ավտոմատ նախագծման ոլորտում աշխարհի առաջատար ընկերություններից մեկի` «Մենթոր գրաֆիկս» ընկերության նախագահ Գրեգ Հինկլի և նրա գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Գրեգ Հինկլին ՀՀ կառավարության... մանրամասն »
ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ ԵԼՈՒՅԹԸ ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ՄՇՏԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎՆԵՐԻ ՀԱՄԱՏԵՂ ՆԻՍՏՈՒՄ ` ՀՀ 2009 ԹՎԱԿԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻ ՆԱԽԱԳԾԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
ՀՀ Ազգային ժողովի հարգելի նախագահ, հարգելի պատգամավորներ, ՀՀ կառավարությունը, ՀՀ Սահմանադրության 90-րդ հոդվածին համապատասխան, ՀՀ Ազգային ժողովի քննարկմանն է ներկայացրել ՀՀ 2009 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը: Նախագծի համար ուղենիշային փաստաթուղթ է հանդիսացել... մանրամասն »

Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета по борьбе с коррупцией РА, которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Совет обсудил 2-ю главу проекта программы Антикоррупционной стратегии РА и мероприятий по ее осуществлению на 2008-2012... подробности »
ВЫСТУПЛЕНИЕ ПРЕМЬЕР-МИНИСТРА РА ТИГРАНА САРКИСЯНА НА СОВМЕСТНОМ ЗАСЕДАНИИ ПОСТОЯННЫХ КОМИССИЙ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РА В СВЯЗИ С ПРЕДСТАВЛЕНИЕМ ПРОЕКТА ГОСУДАРСТВЕННОГО БЮДЖЕТА РА НА 2009 ГОД
Уважаемый Председатель Национального Собрания РА, уважаемые депутаты, Правительство РА, в соответствии со статьей 90 Конституции РА, представило на обсуждение Национального Собрания РА проект государственного бюджета РА на 2009 год. Ориентиром для проекта являлась... подробности »
Сегодня Премьер-министр РА Тигран Саркисян имел встречу с президентом одной из ведущих компаний в сфере автоматического электронного проектирования « Ментор графикс » Грегом Хинкли и членами возглавляемой им делегации. Грег Хинкли представил главе... подробности »