Ուրբաթ, 3 Հոկտեմբերի 2008
Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին: ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին` նշանակման կապակցությամբ, համոզվածություն հայտնելով, որ ՀՀ անկախության հռչակումից հետո երկու երկրների միջև ձևավորված... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Դոննա Դաուսեթ Կոիրոլոյին: ՀՀ վարչապետի և ՀԲ-ի տարածաշրջանային տնօրենի հանդիպմանն ամփոփվել են անցած ժամանակահատվածում բանկի և ՀՀ կառավարության... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 11 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են` ՀՀ բնապահպանության... մանրամասն »

Сегодня Премьер-министр РА Тигран Саркисян принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Донну Даусет-Коироло. На встрече Премьер-министра РА и регионального директора ВБ были подытожены программы, уже осуществленные за прошедший период в рамках... подробности »
Сегодня Премьер-министр РА Тигран Саркисян принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла США в РА Мари Йованович. Премьер-министр РА поздравил посла с назначением, выразив уверенность, что сформировавшиеся между двумя странами после провозглашения... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 11 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »