Ուրբաթ, 18 Հուլիսի 2008
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ կայուն զարգացման ազգային խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նիստին մասնակցել են համապատասխան ոլորտի նախարարներ, պատգամավորներ, ՀՀ ԳԱԱ նախագահը, բնապահպանական խնդիրներով զբաղվող մի շարք... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ինտելեկտուալ խաղերի Հարավային Կովկասի 10-րդ առաջնությանը մասնակցած հայկական երեք ուժեղագույն թիմերի ներկայացուցիչներին: Հայ գիտակները ՀՀ կառավարության ղեկավարին ներկայացրել են Բաթումիում, Հայաստանի, Վրաստանի և... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 8 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են` «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի շնորհավորական խոսքը Պերճ Զեյթունցյանի 70-ամյակի առթիվ
Մեծարգո Պերճ Արմենակի Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ: Դուք, հիրավի, կերտել եք փայլուն ստեղծագործական կենսագրություն: 1960-ական թվականներին մուտք գործելով գրական աշխարհ` նոր շունչ բերեցիք և նորովի վերհանեցիք ժամանակակից մարդու ներաշխարհն ու... մանրամասն »

Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Национального совета устойчивого развития РА, которое вел председатель совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. В заседании приняли участие министры соответствующих сфер, депутаты, президент НАН РА, представители... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял представителей трех сильнейших армянских команд, принявших участие в 10-м первенстве интеллектуальных игр Южного Кавказа. Армянские знатоки представили главе Правительства РА свои успехи на первенстве... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна в связи с 70-летием Перча Зейтунцяна
Многоуважаемый Перч Арменакович, Сердечно поздравляю Вас с 70-летием со дня рождения. Вы создали действительно блестящую творческую биографию. Войдя в литературный мир в 1960-е годы, вы принесли новое дыхание и по-новому описали внутренний и духовный мир современного... подробности »