Չորեքշաբթի, 26 Մարտի 2008
Այսօր տեղի է ունեցել Վիլյամ Սարոյանի 100-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովի առաջին նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է աշխարհահռչակ գրողի 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել Սարդարապատի հերոսամարտի 90-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովի առաջին նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Նիստին մասնակցել են ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարարը, ՀՀ ֆինանսների և... մանրամասն »
ՀՀ նորընտիր նախագահ, վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Բույ Դին Զինին: Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին` պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել նրան` մեր երկրում... մանրամասն »

Сегодня состоялось первое заседание юбилейной комиссии по подготовке празднования 100-летия Вильяма Сарояна, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Серж Саргсян. Комиссия обсудила проект программы юбилейных мероприятий, посвященных 100-летию всемирно... подробности »
Сегодня состоялось первое заседание юбилейной комиссии по подготовке празднования 90-летия героической Сардарапатской битвы, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Серж Саргсян. В заседании приняли участие Вице-премьер, Министр территориального... подробности »
Новоизбранный президент РА, Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял новоназначенного Посла Социалистической Республики Вьетнам в Республике Армения Буй Дин Зина. Премьер-министр поздравил посла с назначением на должность и пожелал ему успехов в деле... подробности »