Չորեքշաբթի, 5 Մարտի 2008
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բահրեյնի թագավոր Համադ Բին Իսա Ալ-Խալիֆան: Ուղերձում, մասնավորապես ասված է. «Բահրեյնի Թագավորության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն... մանրամասն »
ՀՀ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Յուրի Բալուևսկին: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Մեծարգո Սերժ Ազատի, Անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` Հայաստանի Հանրապետության... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության թագավոր, վարչապետ Աբդուլա Բին Աբդուլազիզ Ալ-Սաուդը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Կառավարության անդամների, հանրապետական գործադիր այլ մարմինների ներկայացուցիչների և ՀՀԿ խորհրդի անդամների հետ միասին, Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ, այցելել է Եռաբլուր պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել նրա... մանրամասն »

В связи с избранием на должность Президента Республики Армения Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное послание Король Бахрейна Хамад Бин Иса Аль-Халифа. В послании, в частности, говорится: « От имени народа Королевства Бахрейн и от себя лично... подробности »
Среда, 5 Март 2008
Премьер-министр РА, председатель РПА Серж Саргсян сегодня вместе с членами Правительства, представителями других республиканских исполнительных органов и членами Совета РПА, по случаю дня рождения Вазгена Саргсяна посетил Пантеон Ераблур и отдал дань уважения его... подробности »
В связи с избранием на должность Президента Республики Армения Премьер-министра РА Сержа Саргсяна поздравил начальник Генерального штаба Вооруженных сил Российской Федерации, генерал армии Юрий Балуевский. В послании, в частности, говорится: « Глубокоуважаемый... подробности »
В связи с избранием на должность Президента Республики Армения Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное послание Король Саудовской Аравии, Премьер-министр Абдулла Бин Абдулазиз Аль-Сауд. В послании, в частности, говорится: « От имени... подробности »