Ուրբաթ, 6 Ապրիլի 2007
ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Սերժ Սարգսյանի նշանակման կապակցությամբ շարունակվում են ստացվել շնորհավորական հեռագրեր. Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենի հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Սերժ Սարգսյանի նշանակման կապակցությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից իր Հայրապետական օրհնությունն է բերել և շնորհավորել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն: Վեհափառ Հայրապետի շնորհավորական խոսքում մասնավորապես ասված է. «Հայրենի մեր պետության... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 11 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի տարեկան ընդհանուր ժողովին, որտեղ քննարկվել են ՀՀ ԳԱԱ 2006թ. գիտական և գիտակազմակերպչական գործունեության արդյունքները: Ժողովից հետո, պատասխանելով ՀՀ կառավարության և վարչապետի հետագա... մանրամասն »

В связи с назначением Сержа Саргсяна на должность Премьер-министра РА продолжают поступать поздравительные телеграммы: В телеграмме Премьер-министра Французской Республики Доминика де Вильпена, в частности, говорится: « Поздравляю Вас с назначением на должность... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 11 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »
По случаю назначения Сержа Саргсяна на должность Премьер-министра РА из Первопрестольного Св. Эчмиадзина свое Патриаршее благословение и поздравления направил ему Католикос Всех Армян Гарегин II. В поздравлении Католикоса Всех Армян Гарегина II, в частности,... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял участие в годовом общем собрании Национальной академии наук РА, на котором были обсуждены итоги научной и научно-организационной деятельности НАН РА в 2006 г. После собрания, отвечая на вопросы журналистов о дальнейшей... подробности »