Ուրբաթ, 23 Հունիսի 2006
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ, Սարգիս Թովմասյանն ազատվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից: ՀՀ վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 10 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի ուղերձը «Հայկական ժողովրդական էպոսը և համաշխարհային էպիկական ժառանգությունը» միջազգային երկրորդ գիտաժողովի մասնակիցներին
Ողջունում եմ «Հայկական ժողովրդական էպոսը և համաշխարհային էպիկական ժառանգությունը» միջազգային երկրորդ գիտաժողովի մասնակիցներին և հյուրերին: Բոլոր ժողովուրդների բանահյուսական մշակույթի մեծագույն նվաճումն էպոսն է` որպես ազգային ու համամարդկային արժեքների... մանրամասն »

Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 10 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены программа... подробности »
Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна Саргис Товмасян освобожден от должности заместителя председателя Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА. Другим решением Премьер-министра РА заместителем председателя... подробности »
Послание Премьер-министра РА Андраника Маргаряна участникам Второй международной научной конференции "Армянский народный эпос и всемирное эпическое наследие"
Приветствую участников и гостей Второй международной научной конференции "Армянский народный эпос и всемирное эпическое наследие". Величайшее достижение фольклорного творчества всех народов - это эпос, являющийся высокохудожественным собранием национальных и... подробности »