Չորեքշաբթի, 3 Մայիսի 2006
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ Վահագն Մելիքյանն ազատվել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության «Պետական արարողակարգի ծառայություն» գործակալության պետի պաշտոնից: Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության «Պետական արարողակարգի... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել «Արմավիա» ավիաընկերության Երևան-Սոչի չվերթն իրականացնող ինքնաթիռի աղետի կապակցությամբ ստեղծված միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Հովիկ Աբրահամյանը: Նա նախ տեղեկացրել է տվյալ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը ցավակցական ուղերձ է հղել «Արմավիա» ավիաընկերության Ա-320 ինքնաթիռի աղետի կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է. «Իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում «Արմավիա» ավիաընկերության Երևան-Սոչի չվերթն իրականացնող... մանրամասն »

Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна Ваагн Меликян освобожден от должности начальника агентства " Служба государственного протокола " Министерства иностранных дел РА. Другим решением Премьер-министра начальником агентства " Служба государственного... подробности »
Сегодня состоялось заседание межправительственной комиссии, созданной в связи с катастрофой самолета, осуществлявшего рейс Ереван-Сочи авиакомпании " Армавиа ", которое вел председатель комиссии, Министр территориального управления РА Овик Абрамян. Он... подробности »
В связи с катастрофой самолета А-320 авиакомпании '' Армавиа'' Премьер-министр РА Андраник Маргарян направил соболезнование, в котором, в частности, говорится: '' Выражаю свои глубокие соболезнования и сочувствие семьям и родным пассажиров и членов экипажа, погибших... подробности »