Ուրբաթ, 17 Փետրվարի 2006
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 16 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հովարդ Կարագյոզյան»... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ մարզերի և համայնքների վարչական սահմանների նկարագրման աշխատանքները կարգավորող կառավարական հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվել են ՀՀ... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել Մեսրոպյան գրերի գյուտի 1600-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Զեկուցվել է, որ հանձնաժողովի մշակած ծրագիրն ամբողջությամբ իրականացվել է: Ավելին՝ օրերս... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել Հրանտ Մաթևոսյանի 70-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական պետական հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Զեկուցվել է, որ 2005թ. ընթացքում անցկացվել է Հրանտ Մաթևոսյանի ծննդյան 70-ամյակին նվիրված... մանրամասն »

Пятница, 17 Февраль 2006
Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 16 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Правительственной комиссии по регулированию работ по описанию административных границ областей и общин РА, которое вел председатель комиссии, Министр территориального управления РА Овик Абрамян. Были обсуждены... подробности »
Сегодня состоялось итоговое заседание юбилейной комиссии по подготовке празднования 1600-летия создания армянской письменности Месропом Маштоцем, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Было доложено, что разработанная комиссией... подробности »
Сегодня состоялось итоговое заседание государственной юбилейной комиссии по подготовке празднования 70-летия Гранта Матевосяна, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Было доложено, что в 2005 году проведено более 20 мероприятий,... подробности »