Ուրբաթ, 16 Սեպտեմբերի 2005
ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏ ԱՆԴՐԱՆԻԿ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆԻ ԵԼՈՒՅԹԸ ՄԱԿ-ի ԳԼԽԱՎՈՐ ԱՍԱՄԲԼԵԱՅԻ 60-ՐԴ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ԲԱՐՁՐ ՄԱԿԱՐԴԱԿԻ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ
Մեծարգո պարոն նախագահ, Մեծարգո պարոն Գլխավոր քարտուղար, Հարգարժան պատվիրակներ, Պարոն նախագահ, Թույլ տվեք նախ շնորհավորել Ձեզ` Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայի 60-րդ հոբելյանական նստաշրջանի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Հինգ տարի է... մանրամասն »
ՄԱԿ-ի հոբելյանական նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով Նյու-Յորքում գտնվող ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը շարունակում է նաև երկկողմ հանդիպումներ ունենալ ինչպես միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների, այնպես էլ պետությունների ղեկավարների հետ.... մանրամասն »

Пятница, 16 Сентябрь 2005
Выступление Премьер-министра Республики Армения Е. П. Г-на Андраника Маргаряна на встрече высокого уровня 60-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН
Уважаемый господин Председатель, Уважаемый Генеральный Секретарь, Уважаемые делегаты, Господин Председатель, Позвольте, прежде всего, поздравить Вас с избранием в качестве Председателя 60-й юбилейной сессии Организации Об ъ единенных Наций. Прошло пять... подробности »
Находящийся в Нью-Йорке с целью участия в юбилейной сессии Генеральной Ассамблеи ООН Премьер-министр РА Андраник Маргарян продолжает участвовать в двусторонних встречах как с представителями авторитетных международных организаций, так и руководителями... подробности »