Շաբաթ, 27 Նոյեմբերի 2004
ՀՀ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հրանտ Մաթևոսյանի ծննդյան 70-ամյակի նախապատրաստման հոբելյանական հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Նիստին մասնակցել են նաև «Հրանտ Մաթևոսյան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Մեսրոպյան գրերի գյուտի 1600-ամյակի տոնակատարության նախապատրաստական հոբելյանական հանձնաժողովի առաջին նիստը: Ընդգծվել է տոնակատարությանը համաժողովրդական բնույթ հաղորդելու անհրաժեշտությունը:... մանրամասն »

Суббота, 27 Ноябрь 2004
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание юбилейной комиссии по подготовке к 70-летию со дня рождения Гранта Матевосяна, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. В заседании также приняли участие представители совета попечителей... подробности »
Под председательством Премьер-министра РА Андраника Маргаряна сегодня состоялось первое заседание юбилейной комиссии по подготовке празднования 1600-летия создания армянской письменности Месропом Маштоцем. Была подчеркнута необходимость придания празднествам... подробности »